Ako na Ebay hľadať tovar

Všetci by si chceli z Ebay niečo lacné kúpiť, ale väčšina nevie ako hľadať tovar a potom sa nechajú hľadaním tovaru odradiť. Prečítajte si nasledujúci návod ako funguje vyhľadávanie a ušetrite čo najviac!

Funguje to tak, že navštívite stránku www.ebay.com (americký ebay je tam väčší výber – eBay Slovakia neexistuje) alebo www.ebay.co.uk (anglický ebay, je bližšie čiže lacnejšie poštovné) a do horného riadku píšte veci alebo značky čo chcete po anglicky napr. Nike, Jeans, Adidas, Shirt a ďalšie. Tipy na vyhľadávanie:

Hľadané anglické výrazy s významom:

– nohavice – trousers
– tričko, košeľa – shirt
– tenisky – sneakers
– topánky – shoes
– kraťasy – shorts
– sukňa – skirt
– šaty – dress
– slúchadlá – headphones
– nabíjačka na mobil – Charger for mobile
– kryt na mobil – cover for mobile phone

Pre viac výrazov môžete použiť na preklad napr. Translátor. Prečítajte si nasledujúci návod ako hľadať tovar na Ebay podľa jednotlivých krokov:

1. Krok – Nastavenie poštovného na Slovensko

Vo väčšine prípadov pomocou vašej IP adresy Ebay zistí, že ste zo Slovenska a automaticky vám už zobrazuje poštovné na Slovensko, aj keď ako sme už spomínali, často je poštovné zadarmo. Akurát poštovné vidíte rozdielne:

– Zobrazenie poštovného na anglickom Ebay (www.ebay.co.uk) :

krok1 ebay.co.uk

Čiže ak máte nastavené v kolónke vpravo hore „Slovakia“ všetko je v poriadku a môžete pokračovať v hľadaní. Ak tam Slovakia nie je, musíte vybrať Slovensko z rolovacieho zoznamu.

– Zobrazenie poštovného na americkom Ebay (www.ebay.com):

krok1 ebay.com

Na rozdiel od anglického Ebay.co.uk, na americkom Ebay žiadnu kolónku vpravo hore „Slovakia“ nemáme, ale poštovné by už malo byť nastavené na Slovensko, len sa nezobrazuje. Overíme si to tak, že v jednotlivej ponuke klikneme na tlačidlo „See details“ a musíte tam vidieť Slovakia a sumu poštovného alebo „FREE“. Ak tam Slovakia nie je, musíte ju vybrať z rolovacieho zoznamu.

2. Krok – nastavenie zobrazovania ponuky

Ako sme písali v sekcii „Čo je ebay“, máme dva formáty ponuky tovaru na Ebay. Prvý je dražba a druhý je štandardný nákup za pevnú sumu. Preferujeme štandardný nákup, pretože pri dražbe sa tovar často predraží a dražby často končia v ranných hodinách a je problém ju vôbec vyhrať. Preto preferujeme formát „Buy it now“ čiže kúpa za pevnú cenu.

Na všetkých jazykových platformách ho nastavíte rovnako:

krok2 pevna cena

 

3. Krok – filtrovanie produktov

Po tom čo do horného riadka napíšete čo chcete hľadať, v ľavom stĺpci si môžete zúžiť výber na základe rôznych parametrov – veľkosť, farba, materiál a typ. Vždy si zaškrtnete parameter, napr. veľkosť topánok UK9 a na základe toho vám Ebay vyfiltruje topánky iba v danej veľkosti.

krok3 ebay.co.uk filter

 

4. Krok – Overenie ceny ponuky

Pri každej ponuke tovaru si vždy zakliknite aj konkrétnu veľkosť a farbu tovaru o ktorú máte záujem, pretože v niektorých prípadoch sa cena tovaru mení, pri rôznych veľkostiach alebo farbách. Na obrázku máte na výber farbu a veľkosť šiat.

krok 4 vyber farby velkosti

 

5. Krok – preventívne si overím predajcu

Vždy je dôležité si overiť predajcu, koľko obchodov už zrealizoval a aké ma hodnotenie. To si môžete hneď pozrieť v pravej časti ponuky. Optimálne je aby mal predajca aspoň 100 úspešných obchodov na Ebay a hodnotenie viac než 90%.

Na obrázku nižšie má predajca lxc26888 cez 84 000 obchodov a pozitívne hodnotenie 98,2% obchodov.

krok5 overenie predajcu

 

6. Krok – pošlete nám linky s tovarom na nacenenie

Linky na tovar (vrátane veľkosti a farby) nám môžete poslať vo formulári na konci stránky postup objednávky, kde si môžete aj prečítať ako následne bude celá objednávka prebiehať.

Chcem lacný tovar z Ebay!