Najčastejšie otázky

Prečítajte si pozorne najčastejšie otázky ohľadom objednávania z Ebay. Odpoveď si prečítate po rozkliknutí otázky.
1

Aký je poplatok za sprostredkovanie objednávky?

Poplatok za sprostredkovanie tovaru z Ebay je 4,99€ bez ohľadu na počet objednaného tovaru pri hodnote tovaru do 20€. Pri hodnote tovaru do 50€ je provízia 8€, pri hodnote do 100€ je provízia 10€. Pri väčšej hodnote tovaru sa provízia ráta individuálne. Zákazník ešte platí poštovné v rámci Slovenska pri preposielaní tovaru z Bratislavy. Po dohode sa dá dohodnúť na vyzdvihnutí tovaru osobne v Bratislave.

2

Kedy platím a kedy neplatím clo a dph?

Pri tovare v hodnote do 22€ sa neoplatí ani clo ani dph. Pri tovare od 22€ do 150€ sa platí DPH. Pri tovare nad 150€ sa platí DPH aj clo. Pozor platí to však pre krajiny mimo EÚ, v rámci EÚ sa týmto poplatkom vyhnete.

3

Koľko zaplatím za poštovné na Slovensko, ak si chcem niečo objednať?

Pri každej ponuke tovaru hneď pod cenou máte kolónku „Shipping:“, treba kliknúť na odkaz „details“, ktorý je hneď pri kolónke „Shipping“. Odkaz vás presmeruje na výber krajiny a vyberiete „Slovakia“ a potom kliknete na „Get rates“ a máte cenu za poštovné v dolároch.
Pri hľadaní produktov si môžete predvolene nastaviť nech zobrazuje poštovné na Slovensko. Viac v sekcii „Hľadanie tovaru“.

4

Prečo sa poštovné pri jednotlivých tovar na Ebay neplatí iba jedno?

Pretože tovar kupujete väčšinou od viacerých predajcov v rôznych lokalitách a krajinách. Ak si vyberiete viac kusov tovaru u jedného predajcu vybavíme vám zľavu na poštovnom. Väčšinou ide o zľavu iba 5 až 10%, keďže často majú predajcovia v poštovnom poplatku zahrnutú časť marže.

5

Prečo je kurz z dolára na eurá vyšší ako normálne?

Pri platbe za tovar z Ebay využívame externú službu, ktorá si účtuje poplatok za využitie jej platobnej brány, čo znamená, že nie je možné počítať kurzy podľa cenníka Národnej banky Slovenska a pod. Výmenný kurz je potom iba mierne vyšší.

6

Čo znamenajú skratky AU, GBP a C pri cenách v jednotlivých ponukách?

Sú to jednotlivé meny, napr. GBP je britská libra, AU austrálsky dolár a C je kanadský dolár. Kanadský aj austrálsky dolár sú lacnejšie ako americký, čiže cena je ešte nižšia, pri libre pozor je drahšia ako dolár.