TOP 10 zaujímavostí, ktoré ste o eBay nevedeli!

ebay

Prostredníctvom aukčného portálu eBay nakupuje pravidelne niekoľko miliónov ľudí po celom svete. Lákavá je najmä bezproblémová dostupnosť tovaru, ale aj jeho výhodné ceny. Pár zaujímavostí ste však o ňom určite nevedeli.


1. eBay bol založený v roku 1995 v San Jose v Californii. Tento portál založil dvadsaťosemročný programátor. K vzniku dnes už jedného z najnavštevovanejších aukčných portálov sa viaže zaujímavá reklamná legenda. Tá hovorí, že stránku mladý programátor vytvoril pre svoju priateľku, ktorá mala rozsiahlu zbierku zásobníkov na cukríky PEZ a chcela nájsť podobne zameraných zberateľov, aby s nimi mohla jednotlivé položky svojej zbierky vymieňať.

2. Na začiatku sa portál nevolal eBay, ale AuctionWeb.

3. Spoločnosť dnes pôsobí na 39 trhoch sveta.

ecommerce-2140603_1920

4. Najdražšia vec, ktorá sa cez eBay predala, bolo súkromné tryskové lietadlo za 4,9 mil. dolárov.

5. Zaujímavým vydraženým kúskom je syrová chrumka, ktorá sa v sieni internetovej spoločnosti vydražila za neuveriteľných 99 900 dolárov. Chrumka bola výnimočná tým, že svojim tvarom pripomínala gorilieho samca Harambeho.

6. Viceprezident eBay zarobí mesačne viac ako 320 000 dolárov.

7. eBay mal v marci 2017 167 miliónov užívateľov, ktorí nakupovali od 25 miliónov predajcov.

comprar-en-china-y-vender-en-ebay-es-rentable-
8. Priemerný užívateľ strávil v roku 2015 priemerne mesačne na eBayi 150 minút.

9. Ženy zarábajú na eBay priemerne menej ako muži. Na každý jeden dolár, ktorý zarobí mužský predajca na eBay, pripadá 80 centov, ktoré zarobí predajca – žena.

10. Je zakázané predávať alkohol, panenstvo, orgány, výherné tikety, použité sexuálne hračky, virtuálne položky z PC hier, bosorácke služby, duše, duchov a iné položky, ktorých existencia nemôže byť overená.

PIKOŠKA NA ZÁVER:

Bob si asi pred 40 rokmi kúpil od známeho auto za 3000 dolárov. Išlo o britský roadster z roku 1967. Dlho však na ňom nejazdil – keď pozval svoje dievča (dnes už manželku) na rande, aby sa povozili, zistil, že mu auto niekto ukradol. Dlhé roky sa k nemu nevedel dopátrať, zostali mu po ňom len kľúče od auta a doklady. Bob však na svoje auto nikdy nezabudol, a to sa mu aj vyplatilo. Po 40 rokoch totiž auto našiel na eBay. Kontaktoval predajcu z Los Angeles, ktorý sa auto pokúšal predať, a overil si VIN číslo karosérie. Skutočne išlo o jeho auto, ktoré mu pred mnohými rokmi ukradli. Bob preto zalarmoval políciu, ktorá mu auto priviezla späť. Dnes má roadster značky Austin – Haeley hodnotu 50 000 dolárov.